wyborcza.pl
  Otwórz w przeglądarce  
 
Newsletter Wysokich Obcasów, 4 sierpnia, 2020
 
  Przygotowała Paulina Reiter 
Wysokie Obcasy 

Dzień dobry,  

Pogoda się trochę załamała. Czarne chmury zbierają się także nad karierą gwiazdy amerykańskiej telewizji Ellen DeGeneres, prowadzącej przyciągający - do niedawna - przed telewizory miliony widzów show. Czy fani odwrócą się od Ellen? Tak, już to robią.  

Katarzyna Seiler prześledziła co piszą amerykańskie media o tej sprawie - oskarżeniu DeGeneres przez członków jej telewizyjnej ekipy o mobbing w pracy, oraz jej producenta o molestowanie seksualne na planie. Jak się okazuje popularne motto show "bądź życzliwy", nijak ma się do rzeczywistości za kulisami.  

Dowiadujemy się z tej sprawy, że przemoc i nadużycia władzy niekoniecznie związane są z płcią, lecz z samą władzą. Czy to możliwe, żebyśmy częściej słyszeli o mobbingu ze strony mężczyzn dlatego, że po prostu częściej zajmują kierownicze stanowiska, a nie dlatego że kobiety są jakoś lepiej wychowane? Czy gdyby odwrócić sytuację, gdyby to kobiety były częściej u władzy, również uległyby pokusie jej nadużywania?  

Byłoby to bardzo smutne i mam nadzieję, że nie. Liczę, że byłyby łagodne, oświecone i troskliwe - mamy tego wiele przykładów. Jest tylko jeden sposób na to, by się przekonać - więcej kobiet na ważnych stanowiskach. 

Piszcie do nas: listy@wysokieobcasy.pl

 
Piszemy o:
 
O tym się mówi
Kłopotów Ellen ciąg dalszy. Złe traktowanie i molestowanie na planie. 'To powszechna wiedza' - mówią gwiazdy

Pandemia 
Szkoła wróci, nie wróci? Rodzic straci pracę? Dzieci niepokoją się podwójnie

Listy do redakcji
Nigdy nie będę wystarczająco dobra dla mamy. Jestem dorosła, a nie umiem normalnie żyć

Tekst: Paula Szewczyk
Nazywano ją potworem i dziwką. Cyntoia Brown miała nigdy nie wyjść na wolność. Mija rok od jej ułaskawienia

 
 
Najchętniej czytane
 
Wanda Traczyk-Stawska: Proszę powiedzieć synom, że powstanie to dowód na to, jak bardzo matki kochały swoje dzieci
  Podziel się tym newsletterem ze swoimi znajomymi.
Dostałeś ten newsletter od znajomego? Zapisz się
 
  Newsletter wysłany na zamówienie użytkownika przez Agorę Spółkę Akcyjną z siedzibą w Warszawie, 00-732 Warszawa, ul. Czerska 8/10, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, Wydział XIII Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 59944, kapitał zakładowy w wysokości: 47.665.426,00 zł, wpłacony w całości, NIP 526-030-56-44, adres serwisu korporacyjnego www.agora.pl. Wszelkie zapytania i uwagi dotyczące Newslettera proszę kierować pod adres: pomoc@wyborcza.pl. W celu rezygnacji z newslettera, użyj tego linka