wyborcza.pl
 
student
     
 
autor autor  Przygotowali Diana Wawrzusiszyn
i Norbert Frątczak
,
zespół Wyborcza.pl
 
 

Jak Quebo został normalsem?


Jak wypić tysiąc energoli w rok i nie wydalić własnych jelit? Po co prezydent Stanów Zjednoczonych wypowiada się na tematy, o których nie ma bladego pojęcia (znowu)? I dlaczego jeden z ważniejszych polskich raperów został normalsem? Miniony tydzień przyniósł nam wiele ciekawych pytań.

Zacznijmy od końca. Poznajecie tego pana?:

Jeżeli dwóch ostatnich tygodni nie spędziliście na Księżycu bez dostępu do internetu, to pewnie go poznajecie. Poszerzane granatowe jeansy, błękitna koszulka polo z ciemnym pasiastym swetrem pod spodem i prostokątne okulary z grubymi zausznikami - gdyby Quebonafide był trendsetterem, właśnie tak by wyglądały jego rekomendacje.

"Dobry chwyt marketingowy, aby nabrać tych baranów na kontrowersyjny look" - napisał o nowej stylówce rapera jeden z jego fanów i ja się z nim zgadzam (choć nie wiem, kto ma być baranem). Kogo dziś, w roku 2020, szokuje raper z dziesiątkami tatuaży, kolorowymi włosami i szpanerskimi ciuchami? A raper w takich okularach?! Brakuje tylko, żeby zamiast pseudonimu podpisywał się jako Kuba Grabowski i byłby strzał w dziesiątkę.

A tak to jest w ósemkę, bo w ciągu dwóch tygodni nowy klip Quebo "Jesień" wyświetlono na YouTubie ponad 8 mln razy. "Jeśli Quebonafide będzie konsekwentny w budowaniu wizerunku pogrążonego w depresji normalsa, to możemy spodziewać się niespodzianek także podczas samych koncertów. Może w klubowych barach zamiast piwa będziemy mogli zamówić Xanax" >> - zastanawia się Dawid Dróżdż, który dużo lepiej ode mnie umie opisać wszystkie niuanse związane z transformacją rapera.

Przechodzimy do Trumpa, który podczas przemówienia w Kolorado pozwolił sobie wyrazić wątpliwość, czy "Parasite", najnowsze dzieło Bonga Joon-ho, zasłużył na Oscara za najlepszy film: „O co tu, do cholery, chodzi? Mamy tyle kłopotów gospodarczych z Koreą Południową, a dajemy im Oscara za najlepszy film roku?!” – zdziwił się prezydent Stanów Zjednoczonych, przyznając jednocześnie, że nie wie, o czym mówi, bo filmu jeszcze nie widział (trudno, żeby widział, skoro premiera nie odbyła się na Fox News).

Ale dobrze, że prezydent Trump się wypowiedział, bo do tej pory nic, ale to nic nie pozwalało sądzić, że obecny prezydent Stanów Zjednoczonych ma cokolwiek wspólnego z kulturą >> a tak to wiemy chociaż, że lubi klasyczne kino jak "Przeminęło z wiatrem" z 1939 roku (krytykowane dziś za promowanie rasizmu i gwałtu małżeńskiego).

Na koniec człowiek ze stali. Poznajcie Michała Turowskiego, muzyka, 30-latka z Warszawy, który w ciągu ostatniego roku wypił ponad tysiąc energetyków, po czym napisał o nich książkę:

Nic wielkiego – powiecie – trzy energole dziennie. A mi to jednak imponuje. Bo jakim profesjonalizmem wykazuje się człowiek, który po roku badań umie ocenić napój na podstawie intensywności zgagi, którą wywołuje?

I dlatego właśnie od obecnego prezydenta USA wolę Michała Turowskiego, człowieka, który wypił tysiąc energetyków >> On chociaż wie, o czym mówi.

Norbert

 
     
     
  Co poza tym?  
     
 
 
 
 
     
 
World Press Photo 2020.
Oto najlepsze zdjęcia roku z całego świata
 
     
     
 
Co słychać w Warszawie?
 
 

29.02 Cacao DecoMorreno- to już cztery lata od wydania słynnej powieści „Najwyższa jakość”, autor Cacao DecoMorreno powraca z nową pozycją pod tajemniczym tytułem „Czterdzieści trzy”. Z tej okazji autor udzieli pierwszego wywiadu... incognito.

29.02-1.03 Przerób-My na wiosnę- tym razem w praskim Koneserze możemy przygotować się do wiosny podczas festiwal rękodzieła, upcyklingu i dobrego designu.Wstęp dla gości oraz udział we wszystkich atrakcjach jak warsztaty czy porady eksperckie jest bezpłatny.

3.03 Manifestacja przeciwko uchwałom LGBT- organizatorzy zapraszają pod siedzibę Ordo Iuris, aby wspólnie zamanifestować swój sprzeciw wobec wprowadzanie “stref wolnych od LGBT”.

3-5.03 Ambient Days 2020- przez trzy popołudnia na SGH odbywać się będą prelekcje i warsztaty o niestandardowych sposobach marketingu. Wejdźcie i zobaczcie rozkład jazdy. Wstęp bezpłatny :)

 
 

My już się nagadaliśmy, teraz czas na Ciebie. Napisz do nas i twórzmy ten newsletter razem: lattenasojowym@wyborcza.pl


Podziel się  tym newsletterem ze znajomymi >>

Dostajesz ten newsletter od znajomego?
Zapisz się >>

 
     
 

Pobierz aplikację Wyborczej i czytaj wygodniej

 
 
 
 
  Informacja handlowa wysłana na podstawie zgody użytkownika przez Agorę Spółkę Akcyjną z siedzibą w Warszawie, 00-732 Warszawa, ul. Czerska 8/10, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, Wydział XIII Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 59944, kapitał zakładowy w wysokości: 46.580.831.00 zł, wpłacony w całości, NIP 526-030-56-44, adres serwisu korporacyjnego www.agora.pl. Wszelkie zapytania i uwagi dotyczące treści informacji handlowej proszę kierować pod adres: pomoc@agora.pl. W celu rezygnacji z newslettera, użyj tego linka