Jeżeli poniższy newsletter nie wyświetla się poprawnie, użyj tego linka
   Dajemy dzieciom siłę
od ponad 20 lat!


Lato to dla dzieci i młodzieży nie tylko czas odpoczynku i beztroskiej zabawy. To również okres trudnych wyborów i nowych sytuacji, w których nie zawsze wiedzą, jak się zachować. Próbują rzeczy, których nie robili nigdy wcześniej. Ważne, żeby zawsze wiedzieli, że w razie problemów mają do kogo zwrócić się o pomoc.

W wakacje młodzież poznaje wiele nowych osób. Jest też bardziej narażona na presję grupy. Pierwszy papieros czy skręt są często wypalane pod naciskiem znajomych. Nastolatki boją się, że jeśli odmówią zostaną odrzucone przez grupę.

Młode osoby częściej w tym okresie podejmują nieprzemyślane i bardzo ryzykowne kontakty seksualne. Takie decyzje często niosą za sobą konsekwencje negatywne wpływające na ich przyszłość - niechciane ciąże, choroby przenoszone drogą płciową, poczucie winy i wykorzystania, kłopoty z budowaniem relacji.

Poznaj wakacyjną historię Oli

Charakterystycznym zagrożeniem w okresie wakacji są ucieczki z domu. Wielu rodziców nie zgadza się na samodzielny wyjazd dziecka w obawie przed zagrożeniami, z których dzieci nie zdają sobie sprawy. Brak spokojnej rozmowy sprawia, że nastolatki decydują się na ucieczkę, narażając się na przemoc, brak pieniędzy czy wykorzystanie seksualne.

Dzieci i młodzież nie zawsze zwracają się ze swoimi problemami do najbliższych - wstydzą się, boją się kary, nie chcą nikogo martwić. Często czują się osamotnione w sytuacjach, które wymknęły się im spod kontroli. Wtedy mogą otrzymać anonimowe wsparcie w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, prowadzonym przez Fundację. Nasz zespół dba o to, żeby każde dziecko zostało wysłuchane i zrozumiane. Konsultanci wspierają je w trudnych sytuacjach i zawsze zachęcają, aby poprosili o pomoc bliskich.

Prosta informacja o możliwości skorzystania z Telefonu Zaufania 116 111 może uratować zdrowie lub życie Twojego dziecka. Zadbaj, aby numer 116 111 znalazł się w jego telefonie.

DZIAŁAJ TERAZ!

Wspieraj 116 111

25 zł to ponad godzina obsługi jednego Telefonu Zaufania (ok. 15 połączeń).


Zadbaj o swoje dziecko

Wpisz numer 116 111 do telefonu swojego dziecka.
Zostań Przyjacielem Dzieci. RAZEM możemy więcej!

Fundacja Dzieci Niczyje - ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa
NR konta: Bank PEKAO SA 96 1240 6218 1111 0000 4620 9700


Mailing wysłany za pomocą systemu 
www.sare.pl
Aby nie otrzymywać więcej informacji od nas, użyj tego linka